Stichting Haven Idee
Wij hebben geld beschikbaar voor buurt- en bewonersinitiatieven die gericht zijn op nog meer verbinding en trots in ons dorp Almere Haven.
Stichting Haven Idee in actie.
Non-profit
Diversiteit en inclusiviteit
1 tot 3 teamleden
1 projecten online
Over ons
Contact
Wie wij zijn
Doel van onze Stichting is om te investeren in sociale verbindingen en hierbij Havenaren meer zelf te laten beslissen. Ons dorp functioneert beter als Havenaren er hun plek hebben en er met elkaar iets van kunnen maken. Vanuit maximale bekendheid van de stichting worden ideeën van Havenaren opgehaald en realisatie ervan met een bijdrage ondersteund. Havenaren hebben zelf rol in de idee-selectie.
Onze projecten en activiteiten
Stichting Havenidee versterkt de sociale verbinding en trots in Almere Haven door bewoners te ondersteunen bij hun initiatieven. Dit doen wij door:
- Organiseren van de ‘Maak Wat Van Je Dorp’-dag voor het presenteren en selecteren van ideeën
- Indelen van ideeën in kleine, medium en grote categorieën met bijbehorende financiering
- Betrekken van Havenaren bij het meebeslissen over welke ideeën worden ondersteund
- Verstrekken van geldelijke bijdragen voor de realisatie van geselecteerde initiatieven
- Ondersteunen van bewoners die zelf willen bijdragen aan de uitvoering van hun ideeën
Onze impact
Dankzij ons werk versterken we de sociale verbinding en betrokkenheid in Almere Haven. Zo hebben wij er bijvoorbeeld voor gezorgd dat:
- Bewoners zelf meebeslissen over welke buurtinitiatieven worden ondersteund.
- Initiatieven van bewoners financieel worden gefaciliteerd via de 'Maak Wat Van Je Dorp'-dag.
- Buurt- en bewonersinitiatieven meer verbinding en trots in Almere Haven creëren.
Hoe wij helpen
Stichting Havenidee organiseert de ‘Maak Wat Van Je Dorp’-dag waar bewoners hun verbindende ideeën presenteren. Havenaren stemmen mee en krijgen financiële steun voor hun projecten. Zo versterken ze samen de sociale band en trots in Almere Haven.
Waarom
- Gebrek aan verbinding: Bewoners in Almere Haven voelen zich onvoldoende met elkaar verbonden.
- Onvoldoende ondersteuning: Initiatieven van bewoners krijgen te weinig faciliteit en financiering.
- Weinig zeggenschap: Bewoners hebben weinig invloed op lokale initiatieven en beslissingen.
Paulus de Boskabouterhof 20
1336 KH Almere
Stichting Haven Idee
Openstaande projecten
voor Stichting Haven Idee
Doelen en kanalen identificeren voor financiële steun
Diversiteit en inclusiviteit