Naar de inhoud

Kenniscentrum Omgaan met Pesten

Samen sterk tegen pesten, voor een veilige en sociale omgeving.

Wij zetten ons in om pesten te voorkomen, op tijd te signaleren en aan te pakken door samen met onze Sta Sterk trainers, training te geven aan kinderen, jongeren, ouders, professionals en vrijwilligers en preventieve projecten.

EducatieKind en gezinWelzijn
Kenniscentrum Omgaan met Pesten
Locatie
Wilnis

Over ons

Over Kenniscentrum Omgaan met Pesten

Pesten is een groot maatschappelijk probleem. Wij willen bijdragen aan preventie en de aanpak van pesten. Belangrijk hierbij is het beperken van de schadelijke gevolgen van pesten, die vaak levenslang worden meegedragen. Wij zien pesten als een probleem van de hele groep. Ouders, professionals en vrijwilligers kunnen een positieve rol spelen. Daarom richten we ons op alle betrokkenen. Vanuit het opleidingscentrum doen we dit met opleidingen voor professionals, waarin zij de juiste kennis, tools en interventies krijgen. Het landelijke team van Sta Sterk trainers werkt met onze Sta Sterk methodiek. Onze wens is dat alle kinderen en jongeren in Nederland terechtkunnen bij een goed opgeleide professional, zodat zij veilig kunnen opgroeien tot volwassenen die sterk in het leven staan.

Kenniscentrum Omgaan met Pesten-actionPhoto-0
Kenniscentrum Omgaan met Pesten-actionPhoto-1
Kenniscentrum Omgaan met Pesten-actionPhoto-2

Wat is het probleem?

  1. Emotionele schade: Pesten veroorzaakt langdurige emotionele en psychische problemen bij kinderen en jongeren.
  2. Veelomvattend probleem: Pesten vindt plaats op school, in de kinderopvang, sportverenigingen en online.
  3. Onbesproken probleem: Pesten wordt vaak niet besproken, waardoor slachtoffers zich geïsoleerd voelen en geen hulp krijgen.

Wie we helpen

  1. Kinderen en jongeren die gepest worden of onzeker zijn
  2. Ouders die ondersteuning zoeken bij het omgaan met pesten
  3. Professionals en vrijwilligers in onderwijs, kinderopvang en sportverenigingen

Hoe we helpen

Kenniscentrum Omgaan met Pesten biedt trainingen zoals Sta Sterk om kinderen weerbaar te maken. Ze verspreiden gratis lespakketten tijdens de Week tegen Pesten. Ook organiseren ze workshops voor ouders en professionals om pesten effectief aan te pakken.

Nieuws

Kenniscentrum Omgaan met Pesten helpt jaarlijks ruim 5.900 jongeren met bewezen methodes. Samen met Stichting School & Veiligheid werken ze landelijk aan sociale veiligheid. (https://www.omgaanmetpesten.nl/over-ons/, https://www.regionoordkop.nl/20/09/2023/gratis-lespakket-in-week-tegen-pesten-goed-voor-elkaar/)

Onze activiteiten

Kenniscentrum Omgaan met Pesten werkt aan het voorkomen en aanpakken van pesten om schade te beperken. Dit doen wij door:

  1. Ontwikkelen en aanbieden van opleidingen zoals Sta Sterk trainer en anti-pestcoördinator
  2. Verspreiden van gratis lespakketten, bijvoorbeeld voor de Week tegen Pesten
  3. Organiseren van workshops, trainingen en themabijeenkomsten
  4. Inzetten van een landelijk team van circa 50 Sta Sterk trainers
  5. Samenwerken met partners zoals Stichting School & Veiligheid en landelijke campagnes

Onze impact

Dankzij ons werk helpen wij jaarlijks duizenden kinderen en jongeren sterker te staan tegen pesten. Zo hebben wij er bijvoorbeeld voor gezorgd dat:

  • In 2023 hielpen 50 Sta Sterk trainers 5.965 kinderen en jongeren.
  • In 2024 bereikten we 5.934 kinderen en jongeren met trainingen en interventies.
  • Een verlegen kind groeide uit tot een krachtige jongen die trots zijn kaart boven zijn bed hangt.